    Pletronics, Inc OEDA013-26.0M
    Part No.:
    OEDA013-26.0M
    Manufacturer:
    Pletronics, Inc
    Category:
    Oscillators
    Package:
    10-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedOEDA013-26.0M.pdf
    Description:
    CRYSTAL OSC VCTCXO 26.0M +/- .28
    Shipping
    Inventory:45
    Manufacturer:
    Pletronics, Inc
    Series:
    OEDA
    Package/Case:
    10-SMD, No Lead
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    26 MHz
    Function:
    Output:
    Clipped Sine Wave, CMOS
    Voltage - Supply:
    2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability:
    ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    3mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.077" (1.95mm)
    1. How to order OEDA013-26.0M on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the OEDA013-26.0M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of OEDA013-26.0M?
    Image OEDA013-26.0M
    Part Number OEDA013-26.0M
    Manufacturer Pletronics, Inc
    Series OEDA
    Package/Case 10-SMD, No Lead
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 26 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave, CMOS
    Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 3mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)