    Pepperl+Fuchs, Inc. VAZ-LAMP-70MM-RD
    Part No.:
    VAZ-LAMP-70MM-RD
    Manufacturer:
    Pepperl+Fuchs, Inc.
    Category:
    Alarms, Buzzers, and Sirens
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedVAZ-LAMP-70MM-RD.pdf
    Description:
    AS-INTERFACE (EXCLUDING SENSORS)
    Manufacturer:
    Pepperl+Fuchs, Inc.
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Driver Circuitry:
    Indicator, Internally Driven
    Input Type:
    AC, DC
    Voltage - Rated:
    24 V
    Voltage Range:
    Frequency:
    Technology:
    Operating Mode:
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    Current - Supply:
    Port Location:
    Top
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 60°C
    Approval Agency:
    Ratings:
    Ingress Protection:
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Mounting Type:
    Base Mount
    Termination:
    Terminal Block
    Size / Dimension:
    2.756" Dia (70.00mm)
    1. How to order VAZ-LAMP-70MM-RD on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the VAZ-LAMP-70MM-RD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VAZ-LAMP-70MM-RD?
    Image VAZ-LAMP-70MM-GN VAZ-LAMP-70MM-RD VAZ-HORN-70MM-0..100DBA-8TONE VAZ-BUZZER/LT-RD
    Part Number VAZ-LAMP-70MM-GN VAZ-LAMP-70MM-RD VAZ-HORN-70MM-0..100DBA-8TONE VAZ-BUZZER/LT-RD
    Manufacturer Pepperl+Fuchs, Inc. Pepperl+Fuchs, Inc. Pepperl+Fuchs, Inc. Pepperl+Fuchs, Inc.
    Series - - - -
    Packaging Box Box Box Box
    Product Status Active Active Active Active
    Input Type AC, DC AC, DC AC, DC DC
    Voltage - Rated 24 V 24 V 24 V 24 V
    Voltage Range - - - -
    Frequency - - 900Hz, 2.8kHz 2.8kHz
    Technology - - Magnetic -
    Operating Mode - - - -
    Duration - - - -
    Sound Pressure Level (SPL) - - 82dB 80dB
    Current - Supply - - 32mA 80mA
    Port Location Top Top Top Top
    Operating Temperature -20°C ~ 60°C -20°C ~ 60°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C
    Approval Agency - - - -
    Ratings - - - -
    Mounting Type Base Mount Base Mount Base Mount Base Mount
    Termination Terminal Block Terminal Block Terminal Block Terminal Block
    Size / Dimension 2.756" Dia (70.00mm) 2.756" Dia (70.00mm) 2.756" Dia (70.00mm) 1.949" Dia (49.50mm)