    Panasonic Electronic Components DZ5S082D0R
    Part No.:
    DZ5S082D0R
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    SOT-665
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 8.2V SSMINI5
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-665
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Configuration:
    2 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    8.2 V
    Tolerance:
    Power - Max:
    150 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    30 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 5 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 10 mA
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SSMini5-F4-B
    1. How to order DZ5S082D0R on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the DZ5S082D0R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DZ5S082D0R?
    Image DZ5S082D0R
    Part Number DZ5S082D0R
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-665
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Configuration 2 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
    Tolerance -
    Power - Max 150 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 5 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA