    Panasonic Electronic Components DMC961010R
    Part No.:
    DMC961010R
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-665
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedDMC961010R.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI5
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-665
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type:
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    Power - Max:
    125mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SSMini5-F4-B
    1. How to order DMC961010R on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the DMC961010R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DMC961010R?
    Image DMC961010R
    Part Number DMC961010R
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-665
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition -
    Power - Max 125mW