    Panasonic Electronic Components DA2J10100L
    Part No.:
    DA2J10100L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Single Diodes
    Package:
    SC-90, SOD-323F
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedDA2J10100L.pdf
    Description:
    DIODE GP 80V 100MA SMINI2-F5-B
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SC-90, SOD-323F
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    80 V
    Current - Average Rectified (Io):
    100mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.2 V @ 100 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    3 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 75 V
    Capacitance @ Vr, F:
    1.2pF @ 0V, 1MHz
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SMini2-F5-B
    Operating Temperature - Junction:
    150°C (Max)
    1. How to order DA2J10100L on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the DA2J10100L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DA2J10100L?
    Image DA2J10100L
    Part Number DA2J10100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SC-90, SOD-323F
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Technology Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
    Current - Average Rectified (Io) 100mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 100 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 3 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 75 V
    Capacitance @ Vr, F 1.2pF @ 0V, 1MHz
    Grade -
    Qualification -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package SMini2-F5-B
    Operating Temperature - Junction 150°C (Max)