    OptiFuse ANM80-500MA
    Part No.:
    ANM80-500MA
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedANM80-500MA.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 500MA 80VDC BLADE MINI
    Shipping
    Inventory:333
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Package/Case:
    Series:
    ANM80
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Requires Holder
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    500 mA
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    80 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    1kA
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    Color:
    Dark Blue
    Size / Dimension:
    0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)