    OptiFuse ANM80-30A
    Part No.:
    ANM80-30A
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedANM80-30A.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 30A 80VDC BLADE MINI
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Package/Case:
    Series:
    ANM80
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Requires Holder
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    30 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    80 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    1kA
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    Color:
    Green
    Size / Dimension:
    0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)
    1. How to order ANM80-30A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ANM80-30A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ANM80-30A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ANM80-30A.
    Image ANM80-10A ANM80-4A ANM80-25A ANM80-20A ANM80-30A
    Part Number ANM80-10A ANM80-4A ANM80-25A ANM80-20A ANM80-30A
    Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
    Package/Case
    Series ANM80 ANM80 ANM80 ANM80 ANM80
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Requires Holder Requires Holder Requires Holder Requires Holder Requires Holder
    Fuse Type Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
    Current Rating (Amps) 10 A 4 A 25 A 20 A 30 A
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Voltage Rating - DC 80 V 80 V 80 V 80 V 80 V
    Response Time Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA 1kA 1kA 1kA 1kA
    Melting I²t - - - - -
    Approval Agency - - - - -
    Color Red Pink Clear Yellow Green
    Size / Dimension 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm) 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm) 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm) 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm) 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)