    onsemi NVH820S75L4SPC
    Part No.:
    NVH820S75L4SPC
    Description:
    AUTOMOTIVE 750V, 820A SSDC POWER
    750 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    820 A
    Power - Max:
    1000 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    1.55V @ 15V, 600A
    Input:
    Standard
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 175°C (TJ)
    SSDC33
    1. How to order NVH820S75L4SPC on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NVH820S75L4SPC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NVH820S75L4SPC?
    Image NVH820S75L4SPC
    Part Number NVH820S75L4SPC
    Configuration Three Phase Inverter
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 750 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 820 A
    Power - Max 1000 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.55V @ 15V, 600A
    Current - Collector Cutoff (Max) 500 µA
    Input Standard
    NTC Thermistor Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)