    onsemi NVH640S75L4SPC
    Part No.:
    NVH640S75L4SPC
    Description:
    AUTOMOTIVE 750V, 640A SSDC POWER
    750 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    640 A
    Power - Max:
    680 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    1.64V @ 15V, 450A
    Input Capacitance (Cies) @ Vce:
    47000 pF @ 30 V
    Input:
    Standard
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 175°C (TJ)
    SSDC33
    1. How to order NVH640S75L4SPC on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NVH640S75L4SPC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NVH640S75L4SPC?
    Image NVH640S75L4SPC
    Part Number NVH640S75L4SPC
    Configuration Three Phase Inverter
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 750 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 640 A
    Power - Max 680 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.64V @ 15V, 450A
    Current - Collector Cutoff (Max) 500 µA
    Input Capacitance (Cies) @ Vce 47000 pF @ 30 V
    Input Standard
    NTC Thermistor Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)