    onsemi NVH640S75L4SPB
    Part No.:
    NVH640S75L4SPB
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    IGBT Modules
    Package:
    Module
    Description:
    AUTOMOTIVE 750V, 640A SSDC POWER
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    Module
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    IGBT Type:
    Field Stop
    Configuration:
    Three Phase Inverter
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    750 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    450 A
    Power - Max:
    680 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    1.64V @ 15V, 450A
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500 µA
    Input Capacitance (Cies) @ Vce:
    47000 pF @ 30 V
    Input:
    Three Phase Bridge Rectifier
    NTC Thermistor:
    Yes
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 175°C (TJ)
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    SSDC33
    1. How to order NVH640S75L4SPB on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NVH640S75L4SPB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NVH640S75L4SPB?
    Image NVH640S75L4SPB
    Part Number NVH640S75L4SPB
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case Module
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    IGBT Type Field Stop
    Configuration Three Phase Inverter
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 750 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 450 A
    Power - Max 680 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.64V @ 15V, 450A
    Current - Collector Cutoff (Max) 500 µA
    Input Capacitance (Cies) @ Vce 47000 pF @ 30 V
    Input Three Phase Bridge Rectifier
    NTC Thermistor Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)