    onsemi NSR02100HT1G
    Part No.:
    NSR02100HT1G
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Single Diodes
    Package:
    SC-76, SOD-323
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedNSR02100HT1G.pdf
    Description:
    DIODE SCHOTTKY 100V 200MA SOD323
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    SC-76, SOD-323
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    100 V
    Current - Average Rectified (Io):
    200mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    950 mV @ 200 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    150 nA @ 100 V
    Capacitance @ Vr, F:
    4pF @ 1V, 1MHz
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOD-323
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 150°C
    1. How to order NSR02100HT1G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NSR02100HT1G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NSR02100HT1G?
    Image NSR02100HT1G
    Part Number NSR02100HT1G
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case SC-76, SOD-323
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
    Current - Average Rectified (Io) 200mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 200 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 100 V
    Capacitance @ Vr, F 4pF @ 1V, 1MHz
    Grade -
    Qualification -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package SOD-323
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C