    onsemi NSB1010XV5T5
    Part No.:
    NSB1010XV5T5
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-553
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedNSB1010XV5T5.pdf
    Description:
    SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    SOT-553
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    4.7kOhms, 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    4.7kOhms, 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    15 @ 5mA, 10V / 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 1mA, 10mA / 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    Power - Max:
    500mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order NSB1010XV5T5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NSB1010XV5T5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NSB1010XV5T5?
    Image NSB1010XV5T5 NSB1010XV5T5
    Part Number NSB1010XV5T5 NSB1010XV5T5
    Manufacturer onsemi onsemi
    Series - -
    Package/Case SOT-553 SOT-553
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V 50V
    Resistor - Base (R1) 4.7kOhms, 10kOhms 4.7kOhms, 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 4.7kOhms, 10kOhms 4.7kOhms, 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 15 @ 5mA, 10V / 35 @ 5mA, 10V 15 @ 5mA, 10V / 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 1mA, 10mA / 250mV @ 300µA, 10mA 250mV @ 1mA, 10mA / 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA 500nA
    Frequency - Transition - -
    Power - Max 500mW 357mW