    onsemi MPSH10RLRAG
    Part No.:
    MPSH10RLRAG
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Bipolar RF Transistors
    Package:
    TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMPSH10RLRAG.pdf
    Description:
    RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    25V
    Frequency - Transition:
    650MHz
    Noise Figure (dB Typ @ f):
    Gain:
    Power - Max:
    350mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    60 @ 4mA, 10V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    TO-92 (TO-226)
    1. How to order MPSH10RLRAG on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MPSH10RLRAG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPSH10RLRAG?
    Image MPSH10RLRAG
    Part Number MPSH10RLRAG
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
    Frequency - Transition 650MHz
    Noise Figure (dB Typ @ f) -
    Gain -
    Power - Max 350mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)