    onsemi FQAF34N25
    Part No.:
    FQAF34N25
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    FETs, MOSFETs
    Package:
    TO-3P-3 Full Pack
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFQAF34N25.pdf
    Description:
    MOSFET N-CH 250V 21.7A TO3PF
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    TO-3P-3 Full Pack
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Obsolete
    FET Type:
    N-Channel
    Technology:
    MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss):
    250 V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
    21.7A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
    10V
    Rds On (Max) @ Id, Vgs:
    85mOhm @ 10.9A, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id:
    5V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
    80 nC @ 10 V
    Vgs (Max):
    ±30V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
    2750 pF @ 25 V
    FET Feature:
    Power Dissipation (Max):
    100W (Tc)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    TO-3PF
    1. How to order FQAF34N25 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FQAF34N25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FQAF34N25?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FQAF34N25.
    Image FQAF34N25
    Part Number FQAF34N25
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case TO-3P-3 Full Pack
    Packaging Tube
    Product Status Obsolete
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21.7A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 85mOhm @ 10.9A, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 80 nC @ 10 V
    Vgs (Max) ±30V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2750 pF @ 25 V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)