    onsemi FFA15U20DNTU
    Part No.:
    FFA15U20DNTU
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-3P-3, SC-65-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFFA15U20DNTU.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY GP 200V 15A TO-3P
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    TO-3P-3, SC-65-3
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    200 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    15A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.2 V @ 15 A
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    40 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    15 µA @ 200 V
    Operating Temperature - Junction:
    -65°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    TO-3P
    1. How to order FFA15U20DNTU on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FFA15U20DNTU price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FFA15U20DNTU?
    Image FFA15U20DNTU
    Part Number FFA15U20DNTU
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case TO-3P-3, SC-65-3
    Packaging Tube
    Product Status Obsolete
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
    Technology Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 15 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 200 V
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C