    onsemi ESD7C3.3DT5G
    Part No.:
    ESD7C3.3DT5G
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    SOT-723
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedESD7C3.3DT5G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM SOT723
    Manufacturer:
    onsemi
    Package/Case:
    SOT-723
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    2
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    Power - Peak Pulse:
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    13pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order ESD7C3.3DT5G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ESD7C3.3DT5G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ESD7C3.3DT5G?
    Image ESD7C3.3DT5G
    Part Number ESD7C3.3DT5G
    Manufacturer onsemi
    Package/Case SOT-723
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 2
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 5V
    Power - Peak Pulse -
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 13pF @ 1MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)