    onsemi 15GN01MA-TL-E
    Part No.:
    15GN01MA-TL-E
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Bipolar RF Transistors
    Package:
    3-SMD, Gull Wing
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited15GN01MA-TL-E.pdf
    Description:
    RF TRANS NPN 8V 1.5GHZ 3MCP
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    3-SMD, Gull Wing
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    8V
    Frequency - Transition:
    1.5GHz
    Noise Figure (dB Typ @ f):
    Gain:
    Power - Max:
    400mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    200 @ 10mA, 5V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    50mA
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    3-MCP
    1. How to order 15GN01MA-TL-E on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 15GN01MA-TL-E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 15GN01MA-TL-E?
    Image 15GN01MA-TL-E
    Part Number 15GN01MA-TL-E
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case 3-SMD, Gull Wing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 8V
    Frequency - Transition 1.5GHz
    Noise Figure (dB Typ @ f) -
    Gain -
    Power - Max 400mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 10mA, 5V
    Current - Collector (Ic) (Max) 50mA
    Operating Temperature 150°C (TJ)