    NXP USA Inc. PBLS4002V,115
    Part No.:
    PBLS4002V,115
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-563, SOT-666
    Description:
    TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT666
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-563, SOT-666
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA, 500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V, 40V
    Resistor - Base (R1):
    4.7kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    4.7kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    30 @ 10mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    1µA
    Frequency - Transition:
    300MHz
    Power - Max:
    300mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-666
    1. How to order PBLS4002V,115 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the PBLS4002V,115 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PBLS4002V,115?
    Image PBLS4002V,115
    Part Number PBLS4002V,115
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series -
    Package/Case SOT-563, SOT-666
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
    Resistor - Base (R1) 4.7kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 4.7kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 10mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
    Frequency - Transition 300MHz
    Power - Max 300mW