    NXP USA Inc. DSP56321VF220
    Part No.:
    DSP56321VF220
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    196-BGA
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedDSP56321VF220.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 220MHZ 196MAPBGA
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    DSP56K/Symphony
    Package/Case:
    196-BGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Fixed Point
    Interface:
    Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate:
    220MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (576B)
    On-Chip RAM:
    576kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.60V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    196-MAPBGA (15x15)
    1. How to order DSP56321VF220 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the DSP56321VF220 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DSP56321VF220?
    Image DSP56321VF220
    Part Number DSP56321VF220
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series DSP56K/Symphony
    Package/Case 196-BGA
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Type Fixed Point
    Interface Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 220MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B)
    On-Chip RAM 576kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.60V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)