    Numato Lab RL160001-24
    Part No.:
    RL160001-24
    Manufacturer:
    Numato Lab
    Category:
    I/O Relay Modules
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRL160001-24.pdf
    Description:
    16 Ch USB Relay Module- 24V
    Manufacturer:
    Numato Lab
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Type:
    AC/DC Output Module
    Color:
    Green
    Style:
    Standard
    Voltage - Input:
    5VDC
    Current - Input:
    500 mA
    Voltage - Output:
    277VAC/28VDC
    Current - Output:
    10A
    Turn On Time:
    10ms
    Turn Off Time:
    5ms
    Features:
    Status LED(s)
    1. How to order RL160001-24 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RL160001-24 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RL160001-24?
    Image RL160001 RL160001-24
    Part Number RL160001 RL160001-24
    Manufacturer Numato Lab Numato Lab
    Series - -
    Packaging Retail Package Retail Package
    Product Status Active Active
    Type AC/DC Output Module AC/DC Output Module
    Color Green Green
    Style Standard Standard
    Voltage - Input 5VDC 5VDC
    Current - Input 500 mA 500 mA
    Voltage - Output 277VAC/28VDC 277VAC/28VDC
    Current - Output 10A 10A