    Nexperia USA Inc. BAS70-04-QR
    Part No.:
    BAS70-04-QR
    Manufacturer:
    Nexperia USA Inc.
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAS70-04-QR.pdf
    Description:
    DIODE ARR SCHOT 70V 70MA TO236AB
    Manufacturer:
    Nexperia USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Series Connection
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    70mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 15 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction:
    150°C