    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) STDMUB1-32.768K
    Part No.:
    STDMUB1-32.768K
    Manufacturer:
    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Description:
    CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
    Manufacturer:
    Series:
    NX2012SA
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    kHz Crystal (Tuning Fork)
    Frequency:
    32.768 kHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12.5pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 kOhms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    1. How to order STDMUB1-32.768K on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the STDMUB1-32.768K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of STDMUB1-32.768K?
    Image STDMUB1-32.768K STDMUB10-32.768K
    Part Number STDMUB1-32.768K STDMUB10-32.768K
    Manufacturer NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
    Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Type kHz Crystal (Tuning Fork) kHz Crystal (Tuning Fork)
    Frequency 32.768 kHz 32.768 kHz
    Frequency Stability - -
    Frequency Tolerance ±20ppm ±20ppm
    Load Capacitance 12.5pF 12.5pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms 50 kOhms
    Operating Mode Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm) 0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)