    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) STDCTX1-19.2M
    Part No.:
    STDCTX1-19.2M
    Manufacturer:
    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Description:
    CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
    Manufacturer:
    Series:
    NX2520SG
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    19.2 MHz
    Frequency Stability:
    ±12ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    7pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    1. How to order STDCTX1-19.2M on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the STDCTX1-19.2M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of STDCTX1-19.2M?
    Image STDCTX1-19.2M
    Part Number STDCTX1-19.2M
    Manufacturer NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
    Series NX2520SG
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 19.2 MHz
    Frequency Stability ±12ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 7pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)