    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) STDCSK4-20M
    Part No.:
    STDCSK4-20M
    Manufacturer:
    NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSTDCSK4-20M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
    Manufacturer:
    Series:
    NX5032GA
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    1. How to order STDCSK4-20M on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the STDCSK4-20M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of STDCSK4-20M?
    Image STDCSK4-25M STDCSK4-20M STDCSK4-16M STDCSK4-12M STDCSK4-12.288M
    Part Number STDCSK4-25M STDCSK4-20M STDCSK4-16M STDCSK4-12M STDCSK4-12.288M
    Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 25 MHz 20 MHz 16 MHz 12 MHz 12.288 MHz
    Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
    Load Capacitance 8pF 8pF 8pF 8pF 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm)