    Murata Electronics XRCPB27M120F2P00R0
    Part No.:
    XRCPB27M120F2P00R0
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCPB27M120F2P00R0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
    Series:
    XRCPB
    Product Status:
    Last Time Buy
    Frequency:
    27.12 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150 Ohms
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    1. How to order XRCPB27M120F2P00R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCPB27M120F2P00R0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCPB27M120F2P00R0?
    Image XRCPB27M120F2P00R0
    Part Number XRCPB27M120F2P00R0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCPB
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Last Time Buy
    Type MHz Crystal
    Frequency 27.12 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)