    Murata Electronics XRCGE50M000F3A1BR0
    Part No.:
    XRCGE50M000F3A1BR0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGE50M000F3A1BR0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    XRCGE
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    50 MHz
    Frequency Stability:
    ±45ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGE50M000F3A1BR0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGE50M000F3A1BR0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGE50M000F3A1BR0?
    Image XRCGE50M000F3A1BR0
    Part Number XRCGE50M000F3A1BR0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCGE
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 50 MHz
    Frequency Stability ±45ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Ratings AEC-Q200
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)