    Murata Electronics XRCGE27M000FXA1BR0
    Part No.:
    XRCGE27M000FXA1BR0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGE27M000FXA1BR0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.0MHZ SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    XRCGE
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27 MHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGE27M000FXA1BR0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGE27M000FXA1BR0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGE27M000FXA1BR0?
    Image XRCGE27M000FXA1BR0
    Part Number XRCGE27M000FXA1BR0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCGE
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 27 MHz
    Frequency Stability -
    Frequency Tolerance ±50ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Ratings AEC-Q200
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)