    Murata Electronics XRCGB32M000F2N13R0
    Part No.:
    XRCGB32M000F2N13R0
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGB32M000F2N13R0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGB32M000F2N13R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGB32M000F2N13R0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGB32M000F2N13R0?
    Image XRCGB32M000F2N13R0
    Part Number XRCGB32M000F2N13R0
    Type MHz Crystal
    Frequency 32 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)