    Murata Electronics XRCGB30M000F3G00R0
    Part No.:
    XRCGB30M000F3G00R0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGB30M000F3G00R0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    XRCGB
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    30 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGB30M000F3G00R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGB30M000F3G00R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGB30M000F3G00R0?
    Image XRCGB30M000F3G00R0
    Part Number XRCGB30M000F3G00R0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCGB
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 30 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)