    Murata Electronics XRCGB26M000F0L00R0
    Part No.:
    XRCGB26M000F0L00R0
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGB26M000F0L00R0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
    Series:
    XRCGB
    Frequency:
    26 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±100ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150 Ohms
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGB26M000F0L00R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGB26M000F0L00R0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGB26M000F0L00R0?
    Image XRCGB26M000F0L00R0
    Part Number XRCGB26M000F0L00R0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCGB
    Type MHz Crystal
    Frequency 26 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±100ppm
    Load Capacitance 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)