    Murata Electronics XRCGB25M000F1SBAR0
    Part No.:
    XRCGB25M000F1SBAR0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXRCGB25M000F1SBAR0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 25.0MHZ SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    XRCGB
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order XRCGB25M000F1SBAR0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XRCGB25M000F1SBAR0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XRCGB25M000F1SBAR0?
    Image XRCGB25M000F1SBAR0
    Part Number XRCGB25M000F1SBAR0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series XRCGB
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 25 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)