    Murata Electronics CSTLS16M9X55-B0
    Part No.:
    CSTLS16M9X55-B0
    Package:
    Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSTLS16M9X55-B0.pdf
    Description:
    CER RESONATOR
    Package/Case:
    Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
    Height:
    0.256" (6.50mm)
    1. How to order CSTLS16M9X55-B0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSTLS16M9X55-B0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSTLS16M9X55-B0?
    Image CSTLS16M9X55-A0 CSTLS16M9X55-B0
    Part Number CSTLS16M9X55-A0 CSTLS16M9X55-B0
    Manufacturer Murata Electronics Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSTLS *
    Package/Case Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Packaging Cut Tape (CT) Bulk
    Product Status Active Active
    Type Ceramic -
    Frequency 16.934 MHz -
    Frequency Stability ±0.2% -
    Frequency Tolerance ±0.5% -
    Features Built in Capacitor -
    Capacitance 30 pF -
    Impedance 50 Ohms -
    Operating Temperature -20°C ~ 80°C -
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) 0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
    Height 0.276" (7.00mm) 0.256" (6.50mm)