    Murata Electronics CSBFB500KJ58-R1
    Part No.:
    CSBFB500KJ58-R1
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Resonators
    Package:
    2-SMD, Gull Wing
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSBFB500KJ58-R1.pdf
    Description:
    CER RESONATOR SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    Package/Case:
    2-SMD, Gull Wing
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Frequency:
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    Features:
    Capacitance:
    Impedance:
    Operating Temperature:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Height:
    0.098" (2.50mm)
    1. How to order CSBFB500KJ58-R1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSBFB500KJ58-R1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSBFB500KJ58-R1?
    Image CSBFB500KJ58-R1
    Part Number CSBFB500KJ58-R1
    Manufacturer Murata Electronics
    Series *
    Package/Case 2-SMD, Gull Wing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type -
    Frequency -
    Frequency Stability -
    Frequency Tolerance -
    Features -
    Capacitance -
    Impedance -
    Operating Temperature -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Height 0.098" (2.50mm)