    Monolithic Power Systems Inc. MPQ4323GDE-38-AEC1-Z
    Part No.:
    MPQ4323GDE-38-AEC1-Z
    Manufacturer:
    Monolithic Power Systems Inc.
    Category:
    Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
    Package:
    12-PowerVFQFN
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMPQ4323GDE-38-AEC1-Z.pdf
    Description:
    IC REG BUCK 3.8V 3A 12QFN
    Manufacturer:
    Monolithic Power Systems Inc.
    Series:
    Package/Case:
    12-PowerVFQFN
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Function:
    Step-Down
    Output Configuration:
    Positive
    Topology:
    Buck
    Output Type:
    Fixed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    3.3V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.8V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    3A
    Frequency - Switching:
    350kHz ~ 2.5MHz
    Synchronous Rectifier:
    Yes
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount, Wettable Flank
    Supplier Device Package:
    12-QFN (2x3)
    1. How to order MPQ4323GDE-38-AEC1-Z on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MPQ4323GDE-38-AEC1-Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPQ4323GDE-38-AEC1-Z?
    Series - - - - -
    Package/Case 12-PowerVFQFN 12-PowerVFQFN 12-PowerVFQFN 12-PowerVFQFN 12-PowerVFQFN
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
    Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
    Topology Buck Buck Buck Buck Buck
    Output Type Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Fixed
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V 3.8V
    Voltage - Output (Max) 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V -
    Current - Output 3A 3A 3A 3A 3A
    Frequency - Switching 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz