    Micro Commercial Co DZ23C15-TP
    Part No.:
    DZ23C15-TP
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedDZ23C15-TP.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 15V SOT23
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    15 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    300 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    30 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 11 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23
    1. How to order DZ23C15-TP on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the DZ23C15-TP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DZ23C15-TP?
    Image DZ23C15-TP DZ23C15HE3-TP
    Part Number DZ23C15-TP DZ23C15HE3-TP
    Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
    Series - -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V 15 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 300 mW 300 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms 30 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 11 V 100 nA @ 11 V
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C (TJ)