    Micro Commercial Co BAS70WXHE3-TP
    Part No.:
    BAS70WXHE3-TP
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Category:
    Single Diodes
    Package:
    SC-76, SOD-323
    Description:
    SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Series:
    Package/Case:
    SC-76, SOD-323
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io):
    70mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 15 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    5 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    200 nA @ 50 V
    Capacitance @ Vr, F:
    4pF @ 0V, 1MHz
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q101
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOD-323
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 150°C
    1. How to order BAS70WXHE3-TP on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BAS70WXHE3-TP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAS70WXHE3-TP?
    Image BAS70WXHE3-TP
    Part Number BAS70WXHE3-TP
    Manufacturer Micro Commercial Co
    Series -
    Package/Case SC-76, SOD-323
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
    Current - Average Rectified (Io) 70mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 50 V
    Capacitance @ Vr, F 4pF @ 0V, 1MHz
    Grade Automotive
    Qualification AEC-Q101
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package SOD-323
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C