    Microchip Technology SST26VF032BT-104V/MF
    Part No.:
    SST26VF032BT-104V/MF
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Memory
    Package:
    8-WDFN Exposed Pad
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSST26VF032BT-104V/MF.pdf
    Description:
    IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8WDFN
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    SST26 SQI®
    Package/Case:
    8-WDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    FLASH
    Technology:
    FLASH
    Memory Size:
    32Mbit
    Memory Organization:
    4M x 8
    Memory Interface:
    SPI - Quad I/O
    Clock Frequency:
    104 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    1.5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.7V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-WDFN (5x6)
    1. How to order SST26VF032BT-104V/MF on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SST26VF032BT-104V/MF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SST26VF032BT-104V/MF?
    Series SST26 SQI® SST26 SQI® SST26 SQI® SST26 SQI® SST26 SQI®
    Package/Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-WDFN Exposed Pad 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-WDFN Exposed Pad 24-TBGA
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Programmable Verified Not Verified Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
    Technology FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
    Memory Size 32Mbit 32Mbit 32Mbit 32Mbit 32Mbit
    Memory Organization 4M x 8 4M x 8 4M x 8 4M x 8 4M x 8
    Memory Interface SPI - Quad I/O SPI - Quad I/O SPI - Quad I/O SPI - Quad I/O SPI - Quad I/O
    Clock Frequency 104 MHz 104 MHz 104 MHz 104 MHz 104 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms 1.5ms 1.5ms 1.5ms 1.5ms
    Access Time - - - - -
    Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V 2.7V ~ 3.6V 2.7V ~ 3.6V 2.7V ~ 3.6V 2.7V ~ 3.6V