    Microchip Technology MSASC25H45KS/TR
    Part No.:
    MSASC25H45KS/TR
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Single Diodes
    Package:
    ThinKey™2
    Description:
    DIODE SCHOTTKY 45V 25A THINKEY2
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    ThinKey™2
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    45 V
    Current - Average Rectified (Io):
    25A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    610 mV @ 20 A
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    Capacitance @ Vr, F:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 150°C
    1. How to order MSASC25H45KS/TR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MSASC25H45KS/TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSASC25H45KS/TR?
    Image MSASC25H45KS/TR
    Part Number MSASC25H45KS/TR
    Manufacturer Microchip Technology
    Series -
    Package/Case ThinKey™2
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
    Current - Average Rectified (Io) 25A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 610 mV @ 20 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Capacitance @ Vr, F -
    Grade -
    Qualification -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package ThinKey™2
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C