    Microchip Technology ATF750CL-15SU
    Part No.:
    ATF750CL-15SU
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
    Package:
    24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedATF750CL-15SU.pdf
    Description:
    IC CPLD 10MC 15NS 24SOIC
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    ATF750C(L)
    Package/Case:
    24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Verified
    Programmable Type:
    EE PLD
    Delay Time tpd(1) Max:
    15 ns
    Voltage Supply - Internal:
    4.5V ~ 5.5V
    Number of Logic Elements/Blocks:
    Number of Macrocells:
    10
    Number of Gates:
    Number of I/O:
    10
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    24-SOIC
    1. How to order ATF750CL-15SU on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ATF750CL-15SU price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ATF750CL-15SU?
    Image ATF750CL-15XU ATF750CL-15SU ATF750CL-15JU ATF750CL-15PU ATF750CL-15JC
    Part Number ATF750CL-15XU ATF750CL-15SU ATF750CL-15JU ATF750CL-15PU ATF750CL-15JC
    Series ATF750C(L) ATF750C(L) ATF750C(L) ATF750C(L) ATF750C(L)
    Package/Case 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 28-LCC (J-Lead) 24-DIP (0.300", 7.62mm) 28-LCC (J-Lead)
    Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
    Product Status Active Active Active Active Obsolete
    Programmable Not Verified Verified Verified Verified Not Verified
    Programmable Type EE PLD EE PLD EE PLD EE PLD EE PLD
    Delay Time tpd(1) Max 15 ns 15 ns 15 ns 15 ns 15 ns
    Voltage Supply - Internal 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.75V ~ 5.25V