    Microchip Technology AT25HP256W-10SI-1.8
    Part No.:
    AT25HP256W-10SI-1.8
    Package:
    8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedAT25HP256W-10SI-1.8.pdf
    Description:
    IC EEPROM 256KBIT SPI 8SOIC
    Package/Case:
    8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Memory Size:
    256Kbit
    Memory Organization:
    32K x 8
    Memory Interface:
    SPI
    Clock Frequency:
    10 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    8-SOIC
    1. How to order AT25HP256W-10SI-1.8 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the AT25HP256W-10SI-1.8 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AT25HP256W-10SI-1.8?
    Image AT25HP256W-10SI AT25HP256W-10SC-2.7 AT25HP256W-10SI-2.7 AT25HP256W-10SI-1.8
    Part Number AT25HP256W-10SI AT25HP256W-10SC-2.7 AT25HP256W-10SI-2.7 AT25HP256W-10SI-1.8
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series - - - -
    Package/Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Packaging Tube Tube Tube Tube
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Memory Size 256Kbit 256Kbit 256Kbit 256Kbit
    Memory Organization 32K x 8 32K x 8 32K x 8 32K x 8
    Memory Interface SPI SPI SPI SPI
    Clock Frequency 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 10ms 10ms 10ms 10ms
    Access Time - - - -
    Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)