    Microchip Technology AT24C32W-10SC-2.5
    Part No.:
    AT24C32W-10SC-2.5
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Memory
    Package:
    8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedAT24C32W-10SC-2.5.pdf
    Description:
    IC EEPROM 32KBIT I2C 8SOIC
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    Memory Size:
    32Kbit
    Memory Organization:
    4K x 8
    Memory Interface:
    I2C
    Clock Frequency:
    400 kHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    10ms
    Access Time:
    900 ns
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-SOIC
    1. How to order AT24C32W-10SC-2.5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the AT24C32W-10SC-2.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AT24C32W-10SC-2.5?
    Image AT24C32W-10SC AT24C32W-10SC-2.7 AT24C32W-10SI AT24C32W-10SI-2.7 AT24C32W-10SC-2.5
    Part Number AT24C32W-10SC AT24C32W-10SC-2.7 AT24C32W-10SI AT24C32W-10SI-2.7 AT24C32W-10SC-2.5
    Series - - - - -
    Package/Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Memory Size 32Kbit 32Kbit 32Kbit 32Kbit 32Kbit
    Memory Organization 4K x 8 4K x 8 4K x 8 4K x 8 4K x 8
    Memory Interface I2C I2C I2C I2C I2C
    Clock Frequency 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz
    Write Cycle Time - Word, Page 10ms 10ms 10ms 10ms 10ms
    Access Time 900 ns 900 ns 900 ns 900 ns 900 ns
    Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V