    Microchip Technology 25LC128T-I/ST
    Part No.:
    25LC128T-I/ST
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Memory
    Package:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited25LC128T-I/ST.pdf
    Description:
    IC EEPROM 128KBIT SPI 8TSSOP
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Verified
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    Memory Size:
    128Kbit
    Memory Organization:
    16K x 8
    Memory Interface:
    SPI
    Clock Frequency:
    10 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-TSSOP
    1. How to order 25LC128T-I/ST on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 25LC128T-I/ST price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 25LC128T-I/ST?
    Image 25LC128T-I/SN 25LC128T-I/ST 25LC128T-E/SN 25LC128T-I/SM 25LC128T-E/SM
    Part Number 25LC128T-I/SN 25LC128T-I/ST 25LC128T-E/SN 25LC128T-I/SM 25LC128T-E/SM
    Series - - - - -
    Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Programmable Verified Verified Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
    Memory Size 128Kbit 128Kbit 128Kbit 128Kbit 128Kbit
    Memory Organization 16K x 8 16K x 8 16K x 8 16K x 8 16K x 8
    Memory Interface SPI SPI SPI SPI SPI
    Clock Frequency 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
    Access Time - - - - -
    Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V