    Microchip Technology 25CSM04T-I/CS0668
    Part No.:
    25CSM04T-I/CS0668
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Memory
    Package:
    8-XFBGA, WLCSP
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited25CSM04T-I/CS0668.pdf
    Description:
    IC EEPROM 4MBIT SPI 8MHZ 8WLCSP
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    25CS
    Package/Case:
    8-XFBGA, WLCSP
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    Memory Size:
    4Mbit
    Memory Organization:
    512K x 8
    Memory Interface:
    SPI
    Clock Frequency:
    8 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-WLCSP
    1. How to order 25CSM04T-I/CS0668 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 25CSM04T-I/CS0668 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 25CSM04T-I/CS0668?
    Image 25CSM04T-I/SN 25CSM04T-I/MF 25CSM04T-I/CS0668
    Part Number 25CSM04T-I/SN 25CSM04T-I/MF 25CSM04T-I/CS0668
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series 25CS 25CS 25CS
    Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-WDFN Exposed Pad 8-XFBGA, WLCSP
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM
    Technology EEPROM EEPROM EEPROM
    Memory Size 4Mbit 4Mbit 4Mbit
    Memory Organization 512K x 8 512K x 8 512K x 8
    Memory Interface SPI SPI SPI
    Clock Frequency 8 MHz 8 MHz 8 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 5ms 5ms 5ms
    Access Time - - -
    Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)