    Mallory Sonalert Products Inc. ZA048SACT
    Part No.:
    ZA048SACT
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZA048SACT.pdf
    Description:
    BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
    Voltage Range:
    28 ~ 48V
    Frequency:
    3.9kHz
    Operating Mode:
    Single Tone
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    65dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply:
    40mA
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 65°C
    Approval Agency:
    cUL
    Size / Dimension:
    1.210" Dia (30.74mm)
    1. How to order ZA048SACT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZA048SACT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZA048SACT?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZA048SACT.
    Image ZA048SACT
    Part Number ZA048SACT
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 28 ~ 48V
    Frequency 3.9kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Single Tone
    Duration -
    Sound Pressure Level (SPL) 65dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply 40mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -30°C ~ 65°C
    Approval Agency cUL
    Termination Terminal Block
    Size / Dimension 1.210" Dia (30.74mm)