    Mallory Sonalert Products Inc. ZA048MACM1
    Part No.:
    ZA048MACM1
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZA048MACM1.pdf
    Description:
    BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
    Voltage Range:
    28 ~ 48V
    Frequency:
    3.3kHz
    Operating Mode:
    Chime
    Duration:
    Repeating every 3 Sec
    Sound Pressure Level (SPL):
    75dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply:
    40mA
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 65°C
    Approval Agency:
    cUL, UL
    Size / Dimension:
    1.210" Dia (30.74mm)
    1. How to order ZA048MACM1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZA048MACM1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZA048MACM1?
    Image ZA048MACM1
    Part Number ZA048MACM1
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 28 ~ 48V
    Frequency 3.3kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Chime
    Duration Repeating every 3 Sec
    Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply 40mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -30°C ~ 65°C
    Approval Agency cUL, UL
    Termination Terminal Block
    Size / Dimension 1.210" Dia (30.74mm)