    Mallory Sonalert Products Inc. ZA028SACT
    Part No.:
    ZA028SACT
    Manufacturer:
    Mallory Sonalert Products Inc.
    Category:
    Alarms, Buzzers, and Sirens
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZA028SACT.pdf
    Description:
    BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
    Manufacturer:
    Mallory Sonalert Products Inc.
    Series:
    ZA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Driver Circuitry:
    Indicator, Internally Driven
    Input Type:
    AC, DC
    Voltage - Rated:
    Voltage Range:
    16 ~ 28V
    Frequency:
    3.9kHz
    Technology:
    Piezo
    Operating Mode:
    Single Tone
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    65dB @ 16V, 61cm
    Current - Supply:
    40mA
    Port Location:
    Top
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 65°C
    Approval Agency:
    cUL
    Ratings:
    Ingress Protection:
    NEMA 3R, 4X, 12
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Termination:
    Terminal Block
    Size / Dimension:
    1.210" Dia (30.74mm)
    1. How to order ZA028SACT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZA028SACT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZA028SACT?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZA028SACT.
    Image ZA028SACT
    Part Number ZA028SACT
    Manufacturer Mallory Sonalert Products Inc.
    Series ZA
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
    Input Type AC, DC
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 16 ~ 28V
    Frequency 3.9kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Single Tone
    Duration -
    Sound Pressure Level (SPL) 65dB @ 16V, 61cm
    Current - Supply 40mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -30°C ~ 65°C
    Approval Agency cUL
    Ratings -
    Ingress Protection NEMA 3R, 4X, 12
    Mounting Type Panel Mount
    Termination Terminal Block
    Size / Dimension 1.210" Dia (30.74mm)