    Mallory Sonalert Products Inc. SCE048MD3DP2B
    Part No.:
    SCE048MD3DP2B
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSCE048MD3DP2B.pdf
    Description:
    BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
    Voltage Range:
    28 ~ 48V
    Frequency:
    2.9kHz
    Operating Mode:
    Double Pulse, Fast
    Duration:
    2 PPS
    Sound Pressure Level (SPL):
    75dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply:
    40mA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    1.687" Dia (42.85mm)
    1. How to order SCE048MD3DP2B on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SCE048MD3DP2B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SCE048MD3DP2B?
    Image SCE048MD3DP2B
    Part Number SCE048MD3DP2B
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 28 ~ 48V
    Frequency 2.9kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Double Pulse, Fast
    Duration 2 PPS
    Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply 40mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Termination Terminal Block
    Size / Dimension 1.687" Dia (42.85mm)