    Mallory Sonalert Products Inc. SCE048LD2SP1B
    Part No.:
    SCE048LD2SP1B
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSCE048LD2SP1B.pdf
    Description:
    BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
    Voltage Range:
    28 ~ 48V
    Frequency:
    2kHz
    Operating Mode:
    Pulse, Slow
    Duration:
    1 PPS
    Sound Pressure Level (SPL):
    85dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply:
    40mA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    1.687" Dia (42.85mm)
    1. How to order SCE048LD2SP1B on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SCE048LD2SP1B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SCE048LD2SP1B?
    Image SCE048LD2SP1B
    Part Number SCE048LD2SP1B
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 28 ~ 48V
    Frequency 2kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Pulse, Slow
    Duration 1 PPS
    Sound Pressure Level (SPL) 85dB @ 28V, 61cm
    Current - Supply 40mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Termination Terminal Block
    Size / Dimension 1.687" Dia (42.85mm)