    Mallory Sonalert Products Inc. SBS12PHFL
    Part No.:
    SBS12PHFL
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSBS12PHFL.pdf
    Description:
    BUZZER MAGNETIC 44.45MM FLANGE
    Voltage Range:
    9 ~ 12V
    Frequency:
    2.075kHz
    Operating Mode:
    Pulse, Fast
    Duration:
    Repeating every 2.5 Sec
    Sound Pressure Level (SPL):
    95dB @ 9V, 10cm
    Current - Supply:
    300mA
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 65°C
    Mounting Type:
    Panel Mount, Flange
    Termination:
    Wire Leads
    Size / Dimension:
    1.750" Dia (44.45mm)
    1. How to order SBS12PHFL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SBS12PHFL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SBS12PHFL?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBS12PHFL.
    Image SBS12PHFL
    Part Number SBS12PHFL
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 9 ~ 12V
    Frequency 2.075kHz
    Technology Magnetic
    Operating Mode Pulse, Fast
    Duration Repeating every 2.5 Sec
    Sound Pressure Level (SPL) 95dB @ 9V, 10cm
    Current - Supply 300mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -30°C ~ 65°C
    Ingress Protection -
    Mounting Type Panel Mount, Flange
    Termination Wire Leads
    Size / Dimension 1.750" Dia (44.45mm)