    Mallory Sonalert Products Inc. SBS12GHCFPPC
    Part No.:
    SBS12GHCFPPC
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSBS12GHCFPPC.pdf
    Description:
    BUZZER MAGNETIC 44.45MM TH
    Voltage Range:
    9 ~ 12V
    Frequency:
    2.075kHz
    Operating Mode:
    Pin Selectable
    Duration:
    Variable
    Sound Pressure Level (SPL):
    95dB @ 9V, 10cm
    Current - Supply:
    40 ~ 300mA
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 65°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Termination:
    PC Pins
    Size / Dimension:
    1.750" Dia (44.45mm)
    1. How to order SBS12GHCFPPC on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SBS12GHCFPPC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SBS12GHCFPPC?
    Image SBS12GHCFPPC
    Part Number SBS12GHCFPPC
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 9 ~ 12V
    Frequency 2.075kHz
    Technology Magnetic
    Operating Mode Pin Selectable
    Duration Variable
    Sound Pressure Level (SPL) 95dB @ 9V, 10cm
    Current - Supply 40 ~ 300mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -30°C ~ 65°C
    Ingress Protection -
    Mounting Type Through Hole
    Termination PC Pins
    Size / Dimension 1.750" Dia (44.45mm)